Jaki będzie wyświetlacz w iPhone 9?

Jaki będzie wyświetlacz w iPhone 9?

Jak co roku premiera nowych flagowców wzbudza ogromne emocje, zwłaszcza tych, które produkowane są przez Samsung oraz Apple. Na długo przed pojawieniem się na rynku specjaliści z branży, czy entuzjaści nowych technologii przekrzykują się, wymieniając między sobą kolejne przecieki o tym, jak prezentować się będą nowe smartfony. Nie inaczej jest w przypadku telefonu iPhone 9, który jest jednym z trzech telefonów w planie wydawniczym firmy Apple na rok 2018. Poza nim na rynku pojawią się dwa nowe z rodziny X, która zadebiutowała przed rokiem.

Plotki mówią, że iPhone 9 ma mocno różnić się od swojego poprzednika, zwłaszcza jeśli chodzi o wyświetlacz i jego rozmiar.

Z przecieków jasno wynika, że w przypadku „dziewiątki” będziemy mogli mówić o niemałej rewolucji wizualnej. Wyświetlacz ma być zwiększony i zamiast przekątnej 5,7”, która była w poprzednich modelach, uświadczyć mamy taki o wielkości 6,1”. Wszystko to w rozdzielczości Full HD+, czyli 2160×1080 pikseli, a sam ekran ma być w proporcjach 18:9. Dzięki temu zagęszczenie pikseli ma się utrzymać na poziome 395 ppi. Jeżeli chodzi o technologię to wyświetlacz ma być wykonany w Full Active LCD, także możemy zakładać, że technologia OLED jest przez Apple zarezerwowana dla iPhone’ów z rodziny X i tam będzie dalej wykorzystywana.

Wspomniana technologia Full Active LCD wykonywana jest przez firmę Japan Display. Podobne rozwiązanie zastosowała firma Xiaomi przy swoim telefonie Mi Mix 2. Oznacza to, że nowy iPhone 9 ma mieć bardzo wąskie ramki.

Wygląda na to, że Apple naprawdę sporo zmieni w iPhone 9, jeśli chodzi o kwestie wyglądu. Ramki mają zostać zwężone, a sam wyświetlacz, choć nie w technologii OLED, a LCD ma być znacznie zwiększony. Póki co możemy się tylko domyślać, jak tak naprawdę będzie wyglądał nowy flagowiec od Amerykanów. Niebawem uzyskamy na pewno pełniejszy obraz tego, jaki będzie iPhone 9.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK