Nokia 2.2 już jest – czy warto interesować się tym smartfonem?

Nokia 2.2 już jest – czy warto interesować się tym smartfonem?

Nokia 2.2 w końcu trafiła do polskiej dystrybucji i będzie można ją dostać w cenie kilkuset złotych. Klienci z mniejszymi wymaganiami, którzy nie lubią wydawać fortun na nowe smartfony powinni spojrzeć w kierunku tego telefonu. Rzecz jasna specyfikacja techniczna nie zwala z nóg, ale nieźle wygląda od strony wizualnej i zachęcającym jest wsparcie dla programu Android One.

 

Nokia 2.2 w Polsce

 

Telefon ten pojawia się w Polsce blisko dwa miesiące po jego oficjalnej premierze na innych rynkach. Towarzyszy mu hasło „najtańszy smartfon rekomendowany do biznesu”

Smartfony biznesowe kojarzą się raczej z drogimi urządzeniami o wysokiej wydajności z najważniejszymi funkcjami. Jednak nowa Nokia jest zupełnie inna – to prosty, tani smartfon z bardzo podstawowym zestawem komponentów. W Polsce kosztuje on 499 złotych za wersji z 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej na pliki.

Najważniejszą jednak kwestią związaną z tym smartfonem jest to, że należy on do programu Android One. Program ten jest gwarantem pełnych aktualizacji Androida przez dwa lata. Oprócz tego każdy użytkownik będzie co miesiąc otrzymywać aktualizacje związane z poprawą kwestią bezpieczeństwa przez okres 36 miesięcy. Czyli możemy być pewni, że ten tani telefon otrzyma nową wersję Androida, czyli Android Q wraz ze wszystkimi regularnymi poprawkami. Czyli od strony dbania o regularne wsparcie swoich telefonów HMD Global ma się czym pochwalić.

 

Co jeszcze oferuje Nokia 2.2

 

Telefon wygląda bardzo interesująco od strony wizualnej. Jest on zbudowany z wypolerowanego poliwęglanu. W polskiej dystrybucji przeważają warianty w kolorze czarnym, jednak producent daje możliwość personalizacji obudowom Nokia Xpress-on, które wykonywane są za pomocą metody nanoteksturowanej powłoki.

Na bocznym panelu znajdziemy przycisk dedykowany Asystentowi Google, a na dole znajdziemy port microUSB. Jest rzecz jasna także wejście słuchawkowe. Ekran posiada przekątną rzędu 5,71 cala i wykonany jest w technologii IPS z rozdzielczością Full HD+. Kamerka schowana jest w delikatnej łezce znajdującej się na górze ekranu.

Smartfon napędzany jest przez układ MediaTek Helio A22, który nie jest demonem szybkości. Procesor ten pozwoli na wykonywanie podstawowych funkcji.

Biznesowość smartfona podkreślać ma dołoczęnie Nokii 2.2 do modeli Android Enterprise Recommended, czyli telefonów rekomendowanych przez Google do zastosowań biznesowych. Jednak wśród specyfikacji trudno szukać NFC, które jest bardzo przydatne dla ludzi związanych z branżą.

Trzeba mieć świadomość, że Nokia 2.2 to smartfon z niskiej półki, który nie zaoferuje nam fajerwerków i wodotrysków. Telefon nada się do podstawowych zadań, ale przy tym prezentuje się całkiem estetycznie.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK