Samsung Galaxy Fold spowoduje, że Samsung się obłowi?

Samsung Galaxy Fold spowoduje, że Samsung się obłowi?

Koreańczycy mają jednego asa w rękawie, o którym pomarzyć mogą inni producenci – to oni tworzą składane, elastyczne ekrany, które znajdą się w ich telefonach, jak i smartfonach konkurencji, więc gdyby nawet Samsung Galaxy Fold miał okazać się klapą, a Huawei Mate X ogromnym sukcesem to i tak cieszyć się będzie koreański gigant.

 

Huawei vs. Samsung

 

Samsung rozwija się prężnie w sektorze technologii i produkcji ekranów urządzeń mobilnych i jest liderem w ich produkowaniu OLEDów. Huawei jest firmą, która musi je kupić od innych dostawców. Dlatego sukces innych producentów będzie także zwycięstwem Samsunga.

Chodzą słuchy, iż w zasadzie Samsung tak mocno promuje swoje urządzenie z elastycznym ekranem właśnie przez wzgląd na to, że liczy na jego sporą sprzedaż innym producentom. Nie był istotny „wyścig zbrojeń” i to, kto pierwszy zaprezentuje swój prototyp takiego sprzętu, a inwestycja w nową gałąź produktów, która jeszcze nie istnieje. Toteż w takiej sytuacji, gdyby klienci rzucili się przede wszystkim na produkty konkurencji to Samsung i tak zbierać będzie z tego niemałe plony.

 

Próbki ekranów w Google i Apple

 

Plotki mówią, iż Samsung pokazał już dwóm gigantom swoje elastyczne ekrany. Podobno obie firmy bardzo entuzjastycznie podeszły do prototypu Koreańczyków, ale póki co chcą być ostrożne i nie wychylać się z żadnymi planami i zapowiedziami.

Samsungowi przecież w gruncie nie zależy, które firmy dokładnie skorzystają z ich technologii, chcą po prostu wieść prym w ich produkcji i chętnie dzielić się nimi będą za grube miliony od innych graczy na rynku.

Przy aktualnych mocach przerobowych Samsung jest w stanie wytwarzać około 2,4 miliona takich składanych wyświetlaczy rocznie. Podobno nakład Samsung Galaxy Fold będzie wynosił coś w okolicach miliona sztuk, więc można zakładać, iż koreański producent szykuje się na większą działalność produkcyjną z myślą o innych producentach.

Zdaniem serwisu ETNews, składany ekran o przekątnej cala wynoszącej 7,29 cala kosztuje dwukrotnie więcej niż wyświetlacz, który znajduje się w Galaxy S10e. Możemy więc założyć, że jeśli urządzenia te przyjmą się na rynku to Samsung trafił na prawdziwą żyłę złota.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK