Pożegnamy notcha? Wyświetlacze Samsunga, LG i Huawei mają być inne

Pożegnamy notcha? Wyświetlacze Samsunga, LG i Huawei mają być inne

Zeszłoroczna premiera iPhone’a X wprowadziła pewne novum, jeśli chodzi o produkcje wyświetlaczy w smartfonach. Chodzi mianowicie o popularnego notcha. Technologia ta trochę podzieliła branże – znaleźli się zwolennicy, jak i przeciwnicy takiego rozwiązania. Kolejny producenci zaczęli wdrażać podobne rozwiązania w swoich urządzeniach.

 

Huawei ma cyklopa

Chińczycy odeszli od pomysłu z wcięciem w przednim panelu i zaprojektowali otwór w LCD, w którym znajdzie się aparat, głośnik wraz z czujnikami znalazłby się w bardzo cienkiej górnej ramce i z planów wynika, że czytnik linii papilarnych także znaleźć się ma w urządzeniu.

 

Samsung i LG też pracują nad swoimi pomysłami

Podczas majowych wystaw International Information Display Society Display Week, Samsung pokazał swój Sound Display – czyli 6,22-calowy wyświetlacz, który łączy w sobie ekran oraz siłownik, przez co emituje drobne wibracje, które dzięki przewodnictwu kostnemu, przenoszą dźwięk. Można dzięki temu zrezygnować z tak zwanego głośnika rozmów.

LG pracuje natomiast nad implementacją technologii Crystal Sound znanej z telewizorów tej firmy. Pozwala ona na integrację głośnika z wyświetlaczem.

Są to interesujące spojrzenia na temat wyglądu przedniego panelu nadchodzących smartfonów. Mówi się, że wszystkie firmy wdrożą te nowości już w przyszłorocznych smartfonach.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK