Gorilla Glass 6 wytrzyma 15 upadków?

Gorilla Glass 6 wytrzyma 15 upadków?

Firma Corning, która stworzyła Gorilla Glass chwali się, że podczas testów szósta generacja ich szkieł, czyli Gorilla Glass potrafiła wytrzymać do 15 upadków.

 

Duża poprawa w stosunku do poprzednika

 

Producenci szkła chwalą się, że jest ono o wiele bardziej wytrzymałe niż Gorilla Glass 5. Ma ono wytrzymywać średnio 15 upadków z wysokości metra. Oczywiście to tylko testy, które nie były wykonywane w „naturalnym” środowisku. Niemniej, w podobnych testach poprzednik osiągniał wynik niemal o połowe gorszy.

Nowe szkło ma także lepiej znosić upadki z dużych wysokości, ale nie wiemy nic o większej odporności na zarysowania.
Szkła spodziewać powinniśmy się w przyszłorocznych smartfonach. Wątpliwe, aby w tym roku pojawiło się ono w którymś z urządzeń.

 

Czym jest w ogóle Gorilla Glass?

 

Jest to szkło hartowane chemicznie, które stworzone jest z alkalicznego glinokrzemianu. Proces jego utwardzania polega na zanurzaniu go w roztworze azotanu potasu (w temperaturze 400 stopni Celsjusza). Mniejsze jony potasu opuszczają dzięki temu swoją powierzchnie, tworząc tym samym miejsce dla większych jonów sodu, które pod ciśnieniem dodawane są do szkła.
Proces ten powstał już w latach 60 i jest ciągle rozwijany. Stosowanie tego materiału w smartfonach zaczęło się w zasadzie wraz z ich pojawieniem – Steve Jobs w 2006 poszukiwał materiału, który nadałby się na ekran pierwszych iPhone’ów. Potem inni producenci zaczęli kopiować ten pomysł.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK