Wyświetlacz w iPhone 7 vs. Wyświetlacz w iPhone 8 – czy bardzo się od siebie różnią?

Wyświetlacz w iPhone 7 vs. Wyświetlacz w iPhone 8 – czy bardzo się od siebie różnią?

Gdy porównujemy „siódemkę” i „ósemkę”, czyli flagowe produkty firmy Apple to od razu dochodzimy do konkluzji, że modele te nie różnią się zbytnio od siebie. Amerykanie postawili na bezpieczną kosmetykę, tylko lekko podkręcając hardware – lepszy procesor, czy więcej ramu. Ale z zewnątrz dając nam telefon, który do złudzenia przypomina swojego poprzednika. Nawet wymiary są niemal identyczne, bo iPhone 8 jest odrobinę grubszy od swojego starszego brata, ale identyczną szerokość oraz długość.

Podobnie jest w przypadku wyświetlacza, który ma wymiary 750 x 1334 piksele, a ekran może pochwalić się przekątną 4,70” o zagęszczeniu pikseli 326 ppi. Jednak przyznać trzeba, że iPhone 8 względem swojego poprzednika został usprawniony o funkcję True-Tone, która w sposób zautomatyzowany potrafi dostosować parametry obrazu, który wyświetla smartfon do warunków oświetleniowych.

Fakt, że przedni panel obu modeli wygląda identycznie, powoduje, iż wielu klientów uważa, że podzespoły wchodzące w skład wyświetlacza można między „siódemką”, a „ósemką” bez kłopotu wymieniać w razie jakichś awarii, czy pęknięć. Niestety, ale taka sytuacja dla Apple byłaby nieopłacalna i w przypadku tych modeli nie ma mowy o wykorzystywaniu części zamiennych. Ale żeby się tego dowiedzieć, trzeba zajrzeć w głąb telefonu.

Nasz serwis Apple rozebrał obydwa modele i sprawdziliśmy różnice. Choć na pierwszy rzut oka po rozebraniu telefonów wydaje się, że są identyczne, gdyż mają one taką samą strukturę kabla flex to gdy się przyjrzymy, doszukamy się kilku istotnych różnic:
– ekran w iPhone 8 posiada metalowe zaczepy w górnej części ramki i pozbawiony jest wolnej przestrzeni między czujnikami otoczenia oraz zbliżeniowym. W iPhone 7 zaczepy wykonane są z plastiku, a między czujnikami znajduje się zauważalna wolna przestrzeń w postaci otworu.
– na dole obu modeli znajduje się uchwyt na śrubę i tutaj sytuacja jest odwrotna – w iPhone 8 uchwyt ten wykonany jest z plastiku, a w w iPhone 7 jest on metalowy.
– metalowa ramka po prawej stronie też posiada delikatne różnice – niektóre elementy w „ósemce” są nieco zaokrąglone względem „siódemki”

Te różnice, choć wydają się bardzo niewielkie to powodują, iż wymiana wyświetlacza z iPhone 7 do iPhone 8 lub odwrotnie staje się niemożliwe.

Pojawia się tu konkluzja, że Apple wcale nie musiało stosować tych drobnych różnic, gdyż w zasadzie parametry wyświetlaczy w obu modelach są takie same, ale firma chce zarabiać na wszystkim – także na częściach wymiennych, stąd pewnie taka, a nie inna decyzja.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK