Sony Xperia z ekranem 5K?!

Sony Xperia z ekranem 5K?!

W Sieci pojawiają się głosy, że japońska firma Sony pracuje nad telefonem Xperia 1R lub Xperia 2. Mniejsza o nazewnictwo, telefon miałby posiadać jedną bardzo charakterystyczną cechę, która odróżniałaby go od konkurentów. Byłby to mianowicie wyświetlacz w rozdzielczości 5K z proporcjami 21:9!

 

Sony Xperia 2019

 

Gdy w roku 2010 firma Apple prezentowała swojego iPhone’a 4, który na wyposażeniu posiada ekran Retina z rozdzielczością 960×650 pikseli z PPI utrzymanym na poziomie 326 punktów na cal, twierdzili oni, że taka konfiguracja powoduje, że jakość i ostrość obrazu jest doskonała i nasze, ludzkie oko nie potrzebuje już niczego więcej.

Inni producenci mieli jednak zgoła inną opinię na ten temat i nie poprzestali oni na produkcji smartfonów z Retiną właśnie. Z czasem zaczęła się produkcja smartfonów z ekranami o wyższej rozdzielczości. Zaczęły się pojawiać ekrany HD, Full HD czy QHD w różnych wariantach. Na tym większość producentów już poprzestała, ale nie japoński gigant, który chciał dalej brać udział w tym wyścigu.

Przecież już w 2016 roku Sony pokusiło się o wypuszczenie na rynek smartfona, który posiadał ekran o rozdzielczości 4K, był to Sony Xperia Z5 Premium. Po nim w ich portfolio pojawiło się jeszcze kilka innych propozycji z takim ekranem. Okazuje się, że nie było to ostatnim słowem Sony.

 

Xperia 1R/Xperia 2 z ekranem 5K

 

Serwis Sumahoinfo działający na terenie Japonii dostał się do User Agent Profile telefonu Xperia 1R/Xperia 2.

Z tych danych wynika jedna rzecz – telefon otrzyma ekran działający w rozdzielczości 5K UltraWide (5040×2160), więc będzie posiadał o 70% pikseli więcej niż jego poprzednik! Wynik PPI w takiej konfiguracji utrzymane jest na kosmicznym poziomie 899 punktów na cal, co jest czymś zupełnie niestandardowym w świecie dzisiejszych smartfonów.

Ale w głowie pojawia się pytanie, czy umieszczanie ekranu 5K w smartfonie ma w ogóle jakikolwiek sens? Zdaje się być to wątpliwe. 4K miało jeszcze rację bytu ze względu na filmy, które można było wyświetlać w tej rozdzielczości. Może Sony po prostu chce zrobić szum wokół telefonu korzystając z tej technologii, a może cała ta informacja jest wyssana z palca.

Teraz trudno wróżyć, trzeba poczekać na dalsze kroki, które postawi niebawem japoński gigant.

 

 

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK