Samsung Galaxy Fold zalicza falstart

Samsung Galaxy Fold zalicza falstart

Włodarze firmy Samsung poinformowali właśnie, że opóźniają oni premierę swojego składanego Galaxy Fold. Tym samym przyznali się oni do porażki i przenoszą oni debiut rynkowy swojego nowego urządzenia. Wydaje się to mimo wszystko słuszną decyzją, która jednak mocno uderza w wizerunek marki.

 

Samsung Galaxy Fold opóźniony

 

Galaxy Fold to składany smartfon, który pojawiał się w plotkach od wielu lat. Oznacza to, że produkt ten był w przygotowaniu od wielu, wielu lat, a mimo to Samsung zalicza ogromną wtopę związaną z premierą urządzenia.

Świat oficjalnie zobaczył urządzenia jesienią zeszłego roku, ale nie była to premiera, tylko prezentacją. Premiera miała miejsce w połowie lutego, a z końcem kwietnia telefon miał pojawić się w sprzedaży – niestety, to jednak się nie stanie.

Przed tygodniem do testerów oraz recenzentów trafiły pierwsze egzemplarze Galaxy Fold, miało to jeszcze nakręcić koniunkturę i zainteresowanie przed oficjalną premierą. Okazało się jednak, że większość z urządzeń była wadliwa, posiada problemy z ekranem, który jest przecież kluczowy, zwłaszcza w przypadku składanego smartfona.

Uczciwie przyznać trzeba, że część z problemów o których mowa wynikała z winy testerów, którzy ściągali ochronną folię z urządzenia, które było integralną częścią sprzętu.

Mimo, że Samsung na początku uspokajał, że to generalnie przypadek i kwietniowy debiut jest niezagrożony to jednak premiera zostaje przesunięta. Póki co nie wiemy w jakim terminie dokładnie telefon pojawi się na półkach, Koreańczycy mają go ogłosić w ciągu najbliższych tygodni.

 

Trzy problemy Galaxy Folda

 

Samsung zauważył trzy główne problemy dotyczące swojego nowego smartfona.

  • Po pierwsze – muszą oni lepiej zaznaczyć ostrzeżenie na temat ściągnięcia folii ochronnej z urządzenia, które jest ważną częścią urządzenia i zerwanie jej może doprowadzić do poważnych uszkodzeń.
  • Po drugie – problemem są zewnętrzne części zawiasów odpowiedzialnych za otwieranie i zamykanie urządzenia.
  • Po trzecie – zdarzały się przypadek, że nieokreślone bliżej substancje miały negatywny wpływ na działanie ekranu.

Trudno ocenić tę sytuację – z jednej strony dzięki tej decyzji nie przeżyjemy ponownie casusu Galaxy Note 7, który wybuchał w rękach kupujących. Z drugiej przecież Samsung od dawna pracował nad tym modelem, a mimo to nie zdołał go odpowiednio dopracować.

Trzeba mieć nadzieję, że dodatkowy czas, który kupił sobie Samsung pomoże firmie dopracować urządzenie, byśmy w dniu premiery mogli zapomnieć o problemach, które dotykały pierwszych urządzeń.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK