Samsung Galaxy Fold będzie drogi – podobnie, jak jego etui

Samsung Galaxy Fold będzie drogi – podobnie, jak jego etui

Składany Samsung Galaxy Fold nadchodzi wielkimi krokami i trafi także na nasz polski rynek. Wszyscy zainteresowani ewolucyjnym produktem koreańskiej firmy muszą się jednak (oprócz odrobiny cierpliwości) uzbroić także w pokaźny plik pieniędzy. Urządzenie będzie horrendalnie drogie, a skoro sam telefon będzie kosztowny to i za oficjalne etui trzeba będzie swoje rzucić.

 

Samsung Galaxy Fold w Polsce

 

Do polskich sklepów urządzenie trafi dokładnie 3 maja i pierwsi użytkownicy, którzy zamarzą sobie o tym telefonie muszą mieć sporo pieniędzy – Galaxy Fold w dniu premiery kosztować będzie równo 2000 euro, co w przeliczeniu na złotówki wyniesie bagatela – 8599-8699 złotych!

Nie ma co ukrywać, że za te pieniądze moglibyśmy kupić kilka świetnych smartfonów – taka suma starczyłaby chociażby na cztery Xiaomi Mi 9, które przecież biją się dzielnie z Samsungiem Galaxy S10 na wielu płaszczyznach. Ale skoro wydajemy na telefon prawie 9 tysięcy złotych to czemu nie dorzucić kolejnej małej fortunki na oficjalne etui do telefonu?

 

Bardzo drogie akcesoria

 

Nie jest tajemnicą, że lwia część producentów oraz dystrybutorów sporo zarabia na sprzedaży oficjalnych akcesoriów, które w mniej oficjalnych kanałach kosztują o wiele mniej.

Wychodzi na to, że i takim kanałem trzeba będzie załatwiać sobie etui do Samsunga Galaxy Fold, gdyż Koreańczycy wyceniają swoje autorskie etui do telefonu na kwotę 120 dolarów, czyli mniej więcej – 459 złotych!

To przecież niemal dwukrotność ceny, którą przyjdzie nam wydać na skórzane etui do Samsunga Galaxy S10, a nie oszukujmy się – oba pokrowce będą zapewne stworzone z tego samego materiału.

Wydaje się, że Samsung kieruje się tutaj filozofią – etui do drogiego telefonu musi być drogie.

Zapewne uważają, że tak duży wydatek na akcesroium dla osoby, który wydała takie krocie na samo urządzenie raczej nie powinno być większą przeszkodą. Czyżby przez to cena pokrowca była tak zawyżona?

Nie da się ukryć swój wzrok trzeba będzie kierować do nieoficjalnych twórców akcesoriów, którzy za mniejsze pieniądze oferować będą podobną jakość. Zresztą – część producentów twierdzi, że tworzenie etui do Galaxy Fold wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje.

Cóż, trzeba czekać, jak rynek zweryfikuje wysokie ceny urządzenia, jak i akcesoriów do niego.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK