Pierwszy smartfon z 5G w Polsce – Huawei Mate 20 X 5G

Pierwszy smartfon z 5G w Polsce – Huawei Mate 20 X 5G

Huawei Mate 20 X 5G – to będzie pierwszy smartfon w Polsce, który obsługiwać sieć w technologii 5G! Mimo, iż teraźniejszość nie jest zbyt dobra dla Huawei, to chiński producent gotuje się już na to, co przyniesie przyszłość. Dlatego właśnie inwestuje w smartfony, które obsługują tę częstotliwość.

 

Huawei Mate 20 X 5G

 

Technologia 5G rozwija się błyskawicznie na całym świecie, jednak w Polsce musimy jeszcze na nią trochę poczekać. Przez to wielu producentów wstrzymuje się jeszcze z wprowadzeniem urządzeń, które obsługują tę częstotliwość. Huawei ma jednak nieco inne podejście i postanawia wydać – nawet w Polsce – swoje urządzenie, które radzi sobie z nową technologią i o dziwo jest to producent posiadający aktualnie wiele problemów.

Oficjalna polska premiera Huawei Mate 20 X 5G odbędzie się 4 lipca w mieście stołecznym Warszawie. Należy szczerze przyznać, że jest to bardzo zuchwały ruch ze strony producenta, który boryka się z szeregiem różnych problemów. Mimo to planują oni bardzo ważną i być może przełomową premierę nowego urządzenia.

Czy chińskiemu producentowi uda się przekonać naszych rodaków, by ci zakupili drogie urządzenie wyposażone w technologię, z której tak naprawdę nie będą mogli jeszcze skorzystać? Nie wiemy jeszcze jaka będzie oficjalna cena urządzenia, ale telefon ten w Wielkiej Brytanii kosztuje 999 funtów, co w przeliczeniu daje nam około 4800 złotych.

 

Huawei Mate 20 X 5G premiera

 

Co należy wiedzieć jeszcze na temat tego sprzętu? Najistotniejsza kwestia zawarta jest już w nazwie – za pomocą modemu Balong 5000 smartfon ten może obsłużyć sieć w technologii 5G. Napędza go procesor Kirin 980, który wspierany jest przez 8 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika czeka aż 256 GB pamięci wewnętrznej.

Huawei Mate 20 X 5G posiadać będzie identyczny zestaw aparatów, jak Mate 20 Pro. Mówimy tu więc o jednostce głównej wyposażonej w matrycę o rozdzielczości 40 megapikseli, aparat szerokokątny 20 megapikseli oraz teleobiektyw 8 megapikseli. Na froncie znajduje się kamerką do selfie 24 megapiksele.

Inną nowością, która pojawi się w urządzeniu jest kompatybilność z rysikiem M-PEN, który potrafi rozpoznać 4096 poziomów nacisku. Oprócz tego akumulator 4200 mAh z szybkim ładowaniem.

Czy telefon ten w dobie problemów Huawei będzie w stanie uratować sytuacje? Dowiemy się już 5 lipca.

 

 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK