OPPO Reno 5G rusza na Europę!

OPPO Reno 5G rusza na Europę!

Chińska firma OPPO zaprezentowała właśnie swój pierwszy model obsługujący 5G z serii OPPO Reno. Chińczycy są kolejnym graczem, który stawia na rozwój sieci 5G na kontynencie europejskim. Ale to nie wszystko, co ten telefon ma nam do zaoferowania.

 

OPPO Reno

 

OPPO Reno oraz OPPO Reno 10X to dwie naprawdę obiecujące propozycje od chińskiego producenta. Oba telefony wyróżnia autorski, wysuwany mechanizm aparatu „Shark Fin”, który swym wyglądem i nazwą nawiązuje do płetw rekina.

To gromadki z serii OPPO Reno należy jeszcze trzeci przedstawiciel – OPPO Reno 5G, który – jak sama nazwa wskazuje – charakteryzuje się tym, że potrafi obsłużyć najnowocześniejszą sieć 5G, ale to nie będzie jedyny atut tego urządzenia.

By wsparcie dla technologii 5G było możliwe, producent umieścił w swoim urządzeniu mocny układ Snapdragon 855 i usprawnił go dodatkowo modemem Snapdragon X50. Jest to co prawda opcjonalna możliwość, gdyż standardem w tym układzie jest modem Snapdragon X24.

Z informacji prasowej od OPPO możemy wyczytać, że ich najnowszy telefon w połączeniu z siecią 5G robi jeszcze większe wrażenie. Zwłaszcza może podobać się prędkość urządzenia w czasie rzeczywistym i chociażby obsługa gier w chmurze.

Początkowo OPPO Reno 5G pojawi się tylko w Szwajcarii za sprawą dostępu do sieci Swisscom 5G, która podjęła współpracę biznesową z chińskim producentem. W kraju Helwetów telefon zadebiutuje już w maju, a na pozostałe europejskie rynki trafi w następnych miesiącach.

 

Specyfikacja OPPO Reno 5G

 

Wspominaliśmy już, jaki procesor napędza urządzenie, ale co z resztą wnętrzności? Póki co nie wiemy wszystkiego, gdyż oficjalna prezentacja smartfona odbędzie się 24 kwietnia w Zurychu.

Póki co wiemy, że telefon posiada:

  • Aparat z potrójnym obiektywem i 10x zoomem hybrydowym,
  • Akumulator z pojemnością 4065 mAh z szybkim ładowaniem VOOC Flash Charge 3.0,
  • Ekran AMOLED, który zajmować będzie 93,1% frontalnej części urządzenia.

W telegraficznym skrócie – OPPO Reno 5G ma być nieco dopaloną wersją OPPO Reno 10X

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK