Kolejny pomysł na składanego Samsunga

Kolejny pomysł na składanego Samsunga

Firma Samsung szasta ostatnio patentami na smartfony ze składanym ekranem – wysłali właśnie kolejny wniosek patentowy – w tym wypadku, elastyczny telefon może wyglądać niemal identycznie jak propozycja od Chińczyków z Xiaomi. Może wywołać mieszane uczucia pośród zwolenników pomysłów Samsunga. Pierwszy wzór zostanie zastąpiony nowym pomysłem?

 

Galaxy Fold 2

 

Rewolucyjny produkt, jakim jest Galaxy Fold już wkrótce pojawi się w polskiej sprzedaży, ale jeden z liderów w produkcji smartfonów nie planuje osiadać na laurach. Pojawiają się kolejne plany na jeszcze bardziej nowoczesne elastyczne wyświetlacze. Tym razem patent mówi o ekranie, który mógłby być składany nawet dwukrotnie.

Przed dwoma laty, jeszcze w 2014 roku do globalnej bazy urzędu WIPO wpłynął kolejny patent firmy Samsung. Zawierał on dokładne szkice dotyczące modelu z elastycznym wyświetlaczem, który w zasadzie niemal dokładnie odzwierciedla propozycje od firmy Xioami.

 

Jak może być Samsung Galaxy Fold 2?

 

Oczywiście na początku trzeba podkreślić, że przyznany patent to jedno – finalny produkt nie musi wcale go w pełni odzwierciedlać i finalny produkt może od niego znacząco odbiegać. Pośród wielu idei i pomysłów, możemy odszukać również szkice, które upodabniają Samsunga Galaxy Fold 2 do telefonu Huawei Mate X, a niewykluczone, że nowy składany smartfon od koreańskiego giganta może być powieleniem wzornictwa pierwszego Galaxy Fold.

Nowy patent o którym mowa odbiega od tamtych idei i oferuje nieco inne podejście do tematu składanego smartfona. Ekran miałby być złożony z trzech części – jedna centralna i dwie boczne, któe można by rozłożyć na zewnątrz. Wówczas obszar roboczy na telefonie były bardzo duży, niemal, jak w przypadku tabletów, czego nie można powiedzieć o pierwszej wersji Galaxy Fold.

 

Samsung jak Xioami

 

Patent brzmi doprawdy obiecująco, ale bardzo przypomina smartfona od Xiaomi, który niebawem powinien pojawić się na rynku.

Podobieństwo jest niemałe, jednak nie sposób określić, który z producentów jako pierwszy wymyślił taką idee składanego smartfona. Jednak przez to, że Xiaomi, jako pierwsze wypuści swój produkt na rynek, Samsung będzie uważany „za tego drugiego”.

Poza przyznaniem patentu nie wiemy nic o dalszych planach Koreańczyków oraz ewentualnym terminie zaprezentowania drugiej generacji Galaxy Fold. Najpierw poczekajmy na premierę pierwszej generacji i sprawdźmy, jak ten produkt sprawdzi się na rynku.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK