Jak zabezpieczyć wyświetlacz iPhone’a?

Jak zabezpieczyć wyświetlacz iPhone’a?

Lata mijają, smartfony stają się coraz lepsze. Rośnie ilość pamięci RAM, procesory są wydajniejsze, aparaty robią zdjęcia świetnej jakości, baterie wytrzymują dłużej. Ale jedna rzecz nie zmienia się od lat –kruchość wyświetlaczy.

Rzecz jasna z biegiem czasu wyświetlacze stały się mniej podatne na zarysowania i zaczęły być wykonywane z wytrzymalszych tworzyw, przez co nieco trudniej je uszkodzić. Ale niestety nie zmienia to faktu, że czasami jedno przypadkowe spotkanie naszego telefonu z podłożem kończy się bardzo dramatycznie. A o tym, że pęknięty wyświetlacz zwłaszcza w iPhone to bardzo kosztowna usterka
nikogo nie trzeba przekonywać.

Bierze się to stąd, że Apple ani żaden inny producent smartfonów nie uwzględnia napraw stłuczonych ekranów w ramach gwarancji. Naprawa w autoryzowanym serwisie wiąże się z naprawdę sporym wydatkiem, a oddanie uszkodzonego telefonu do tak zwanych serwisów pogwarancyjnych jest co prawda tańszym rozwiązaniem, ale wiąże się z ryzykiem całkowitej utraty gwarancji.
Jakimś wyjściem z sytuacji jest rzecz jasna inwestycja w ubezpieczenie naszego telefonu na wypadek jakichkolwiek uszkodzeń, których nie obejmuje gwarancja. Oczywiście nie uchroni to wyświetlacza przed spotkaniem z betonem, ale da nam spokój i zabezpieczenie, ale wiąże się to oczywiście z dodatkowymi opłatami.

Jak w takim razie ochronić wyświetlacz iPhone’a?

Na pewno znajdą się tacy, którzy powiedzą: „wystarczy dbać”. Niestety, ale ta filozofia akurat dosyć rzadko się sprawdza. Jasne, zwracanie uwagi na tak prozaiczne detale jak nie wsadzanie telefonu do kieszeni, w której trzymamy klucze, czy – zwłaszcza w przypadku Pań – nie wrzucanie go do torebki, w której może znaleźć się wszystko to kwestie istotne, ale nie uchronią naszego smartfona przed uszkodzeniami. Ekran będzie się rysował zawsze, ale są na to sposoby.

Zakup etui

Etui rzecz jasna przede wszystkim chroni tył oraz boki telefonu, ale istnieją modele, które kompleksowo opatulą naszego iPhone’a. Niestety, ale to rozwiązanie ma swoje istotne mankamenty. Po pierwsze dobre etui sporo kosztuje, a po drugie są one bardzo masywne i często przez nie nasz telefon wygląda dosyć komicznie. Delikatny, nowoczesny nie współgra z dużym etui. Zresztą – kto kupuje iPhone’a, żeby wsadzać go w jakąś gumę?

Folia ochronna

Drugim sposobem są folie ochronne. Rzecz jasna nie jest to także rozwiązanie pozbawione słabych stron. Plusem jest na pewno fakt, że folia taka, gdy została dobrze naklejona jest niemal niewidoczna. Problemem jest to, iż na rynku znajduje się mnóstwo produktów tego typu, a ceny wahają się od kilku złotych do nawet kilkudziesięciu. Czasami trudno trafić na jakościowy produkt. Istotne jest także to, że folia taka może i nieźle ochroni ekran przed zarysowaniami, ale z upadkiem z większej wysokości raczej sobie nie poradzi. W najlepszym wypadku złagodzi jedynie efekty, ale wyświetlacz i tak będzie trzeba wymienić.

Szkło hartowane

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup szkła hartowanego. Łączy ono w sobie pozytywne cechy obu wyżej wymienionych rozwiązań i pozbawione jest większych mankamentów. Oczywiście w ich wypadku rynek także został zalany mnóstwem produktów różnej jakości, ale zdecydowanie łatwiej znaleźć porządne szkło niż folię. Są one także idealnie dopasowane do rozmiarów i kształtów
wyświetlaczy i nietrudno jest poprawnie założyć. Szkło jest na tyle niewielkie, że nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu, a skutecznie chroni wyświetlacz przez zarysowaniami i nieraz uchroni ekran przed spotkaniem z twardym podłożem.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK