iPhone X – najwyżej oceniany wyświetlacz w historii

iPhone X – najwyżej oceniany wyświetlacz w historii

Serwis DisplayMate, który przez wielu uważany jest niemal za wyrocznię w branży smartfonów postanowił dokładnie przetestować wyświetlacz zaimplementowany w pierwszym iPhonie, który jest przedstawicielem rodziny X. Wynik tych badań jest jednoznaczny – iPhone X ma najwyżej oceniany ekran w historii.

Wyświetlacz po wielu testach, pomiarach oraz badaniach otrzymał najwyższą ocenę – A+, najwyższą wśród testowanych do tej pory smartfonów. W niemal wszystkich kategoriach wyświetlacz tego telefonu zyskał zielone noty, co w najgorszym przypadku oznacza „bardzo dobry”. Jedynym mankamentem, który zauważa serwis jest kwestia dynamicznej jasności, co jest akurat problemem wszystkich ekranów stworzonych w technologii OLED, ale nawet w tej kategorii Apple dostaje ocenę „dobrą”.

Eksperci zachwalają wyświetlacz za, że w sposób niemal idealny dokonuje reprodukcji kolorów, ma najwyższą topową jasność, najwyższy współczynnik kontrastu – także w naturalnym świetle, zdecydowanie najniższy współczynnik odbić i niezauważalne wahania jasności, gdy zmieniamy kąt widzenia.
DisplayMate zauważają i doceniają fakt, że ekran ten wyróżnia się naturalnością kolorów i że w sposób dokładny oddaje czerń oraz jasności. Chwalone są także tryby HDR, czy Night Shift.

A to kogo zasługa?

Pracownicy firmy Apple twierdzą, że projekt wyświetlacza w iPhone X to całkowicie ich zasługa i to oni odpowiedzialni są za sukces tego ekranu. Prawdą jest jednak, że do produkcji tych telefonów użyto wyświetlaczy OLED. To Koreańczycy są twórcami tej technologii i od wielu, wielu lat ciągle pracują nad doskonaleniem OLED-ów. Wydaje się, że to właśnie te ekrany są przyszłością branży i dawno już pokonały LCD.

Apple dopiero po raz pierwszy postanowiło użyć tej technologii przy modelu iPhone X. Mimo, że podejmowali tę decyzję bardzo długa to widać, że zdecydowanie najlepiej potrafili wykorzystać potencjał wyświetlaczy OLED.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK