Huawei w odwrocie? Spada sprzedaż, smartfony wracają do sklepów

Huawei w odwrocie? Spada sprzedaż, smartfony wracają do sklepów

Sytuacja, w której znalazło się Huawei staje się coraz gorsza. Klienci zaczęli rezygnować z zamówionych telefonów tej marki. Drastycznie także zaczyna spadać sprzedaż w sklepach, a rośnie zdecydowanie ilość urządzeń wystawianych na aukcjach. Chińska firma musi czym prędzej wprowadzić, jakieś rozwiązania, gdyż czas działa bardzo na niekorzyść producenta.

 

Huawei ma kłopoty

 

Od momentu, gdy Stany Zjednoczone umieściły firmę Huawei na czarnej liście handlowej producent zaczął mieć spore tarapaty, które z każdym dniem stają się coraz większe. Google postanowiło zawiesić współpracę z chińskim producentem, w ślad za nimi poszły inne amerykańskie firmy.

Pojawił się potem promyczek nadziei, wszak Chińczycy dostali 90 dni, aby załatwić swoje sprawy, ale marna to pociecha w porównaniu do tego, jakie wieści trafiły do firmy.

 

Ludzie uciekają od Huawei

 

Doniesienia o problemach chińskiej firmy zmartwiły wielu klientów. Lwia część z nich nie dała wiary w zapewnienia Huawei i Google, które zgodnie twierdziły, że urządzenia, które już są dostępne na rynku nie stracą wsparcia. Wskazują na to doniesienia z platformy trade-in działającej w UK, czylu Music Magpie, gdzie liczba wystawionych na sprzedaż telefonów Huawei wzrosła przez ostatnie dni o 154%.

W sklepach sytuacja także z perspektywy Huawei wydaje się być patowa. Chociażby w ciągu ostatnich 36 godzin na hiszpańskim Amazonie zostało anulowanych aż 10 tysięcy zamówień na urządzenia od Chińczyków. Pojawiło się także sporo zwrotów, bo aż 15 tysięcy sztuk.

Zniknęła także akcja promocyjna Prime Day i zawieszono akcje marketingowe związane z serią Huawei P30 i innymi smartfonami producenta.

Oprócz tego w wielu sklepach, jak np. Mediamarkt spadki sprzedaży osiągają od 50 do 70%.

Japońskie firmy Softbank i KDDI postanowiły o odroczeniu wprowadzenia na rynek wielu sprzętów tego producenta.

Cała afera uderzyła także w Honor 20, czyli submarkę Huawei, która miała wkrótce mieć swą premierę.

 

Każdy dzień to kolejne straty

 

Czas nie działa na korzyść Huawei. Użytkownicy widząc, że przyszłość producenta jest niepewna wolą wstrzymać się z kupnem lub zwrócić zamówiony sprzęt i wybrać inną markę.

Przed firma jednak wiele zmagań – pracują nad autorskim systemem, który zastąpi Androida.

Znaleziono już alternatywę dla Google Pay, ale teraz trzeba przekonać klientów, że przyszłość marek Huawei i Honor nie jest zagrożona.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK