Huawei oficjalnie zarejestrowało własny system operacyjny

Huawei oficjalnie zarejestrowało własny system operacyjny

Chińska firma w dobie ogromnego kryzysu, który został wywołany wojną handlową na linii USA-Chiny naprawdę mocno oberwała. Google zawiesiło współpracę z Huawei, a samo przedsiębiorstwo wylądowało na czarnej liście handlowej Stanów Zjednoczonych.

 

Huawei z własnym systemem

 

Huawei zostało odcięte od usług firmy Google, w tym rzecz jasna od systemu Android. Chińczycy nie mieli zbyt dużo czasu na reakcje, ale przez zakaz, który wydał rząd USA, musieli podjąć błyskawiczne działania. Wojna handlowa mocno uderzyła w chińskie marki i wchodzi chyba w swoją decydującą fazę.

Huawei zaczęło działać i dokonało właśnie rejestracji autorskiego systemu, który wyląduje w ich smartfonach. Nie można ukryć, że telefony to zdecydowanie najważniejszy segment rynku dla Huawei. Co prawda brak Androida dotyczy tylko nowych modeli, a te stare nie stracą wsparcia, ale producent woli dmuchać na zimne.

Co prawda, decyzja rządu USA została odroczona do 19 sierpnia, co dało więcej czasu Chińczykom, ale nadal jest to bardzo krótko i trudno będzie przekonać klientów do pozostania przy marce.

Najistotniejszy jednak jest system operacyjny, który musiał powstać błyskawicznie.
Owocem tych szybkich prac jest rejestracja znaku towarowego HongMeng, który przewijał się od jakiegoś czasu w mediach i branży, jako nazwa systemu operacyjnego od firmy Huawei. Ostatecznie system może nazywać się Ark OS, gdyż taka nazwa także pada w publikacjach.

Chiński producent nie potwierdza jeszcze tych wiadomości, ale źródło mówi, że Huawei złożyło już stosowne dokumenty w takich krajach, jak: Meksyk, Kanada, Hiszpania, Turcja, Nowa Zelandia, Australia, Filipini, Korea Południowa czy Peru.

Sam system ma dotyczyć nie tylko smartfonów, ale również tabletów, czy laptopów, które także Huawei ma w swojej ofercie.

Prace nad systemem, jak i sama rejestracja znaku towarowego to jak najbardziej fakty, ale nie wiemy jeszcze, jak potoczy się batalia Chiny-USA i jak finalnie odbije się to na firmach, w tym rzecz jasna na Huawei.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK