Czy wyświetlacz w Samsung Galaxy S9 różni się od Galaxy S8?

Czy wyświetlacz w Samsung Galaxy S9 różni się od Galaxy S8?

Marcowa premiera nowego flagowca od koreańskiego giganta potwierdziła większość plotek, które krążyły w Sieci. Mówiło się, że Galaxy S9 nie będzie żadną rewolucją w porównaniu z Galaxy S8, zmiany będą raczej kosmetyczne, a hardware wymieniony na nowszy i nieco szybszy.

Tak też jest w rzeczywistości, a co więcej istnieją podzespoły, które nie uległy praktycznie żadnym zmianom. Jedną z nich jest właśnie wyświetlacz. Ma on te same proporcje, nadal pojawia się autorska matryca Samsunga.

Ekrany Samsung Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ tak jak poprzedniczki będą miały proporcje 18,5:9, choć jakiś czas przed premierą pojawiały się głosy, że Koreańczycy chcą nieco rozciągnąć ekran na dłuższej krawędzi. Wówczas nowe flagowce miałaby mieć panele o proporcjach 21:9. Nic takiego się jednak nie stało i proporcje nie uległy żadnym zmianom. Przekątne wyświetlaczy także pozostały te same i jest to odpowiednio 5,8” dla Galaxy S9 oraz 6,2” dla Galaxy S9+.

Rozdzielczość to kolejny aspekt, przy którym próżno szukać zmian, nadal jest to 2960×1440 pikseli i zachowana jest technologia QuadHD+, zagęszczenie pikseli to ciągle 570 ppi tak, jak przy poprzedniku. Matryca to oczywiście nadal Super AMOLED, czyli autorskie rozwiązanie firmy Samsung z którego korzystają od początku istnienia ich flagowców z serii Galaxy S.

Jak widać w przypadku Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ Samsung nie zdecydował się na zmiany w kontekście wyświetlaczy. Postawił na sprawdzoną specyfikacje, która sprawdziła się w ich poprzedniku. Zresztą cała dziewiąta generacja Galaxy to raczej delikatna kosmetyka i wymiana podzespołów w porównaniu z ósmą. Kto wie, może to tylko model przejściowy i Koreańczycy zaskoczą nas ogromem zmian przy Galaxy S10? Przekonamy się już na początku 2019 roku.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recycle LCD iPhone | Sell LCD iPhone | Sell Broken LCD iPhone | Refurbished LCD iPhone Europe | iPhone LCD Refurnish Service | Recycle iPhone Screens | Sell Cracked iPhone Screens UK